trzy_usmiechniete_studentki_w_pracowni_kosmetologicznej_WSKINOZ.webp

Dlaczego kosmetologia?

 

Kosmetologia jako zawód przyszłości? Praktyczny kierunek zmienia oblicza świata i upiększa nasze zewnętrze, a dzięki temu pozwala poczuć się lepiej z samym sobą. Mimo że kiedyś na kosmetyczkę czy kosmetolożkę nie każdego było stać, teraz usługi te są przystępne i ogólnodostępne, co wpływa na to, że zawód ten jest wręcz pożądany. U specjalistów robimy paznokcie, makijaż, brwi i rzęsy... Czy to wszystko? Odkryj tajemnice kosmetologów!

 

Czym jest kosmetologia?

 

Kosmetologia (inaczej kosmetyka lekarska) jest działem dermatologii, który zajmuje się badaniem, opisywaniem, leczeniem i pielęgnowaniem skóry (dotkniętej chorobą bądź defektem), a także kuracją włosów i paznokci. Co więcej, nauka ta wiąże się ściśle z higieną życia i odżywianiem, metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi oraz z chirurgią plastyczną.

 

Wśród kluczowych nauk, które tworzą kosmetologię, znajdują się m.in.: metodologia nauk przyrodniczych (takich jak chemia, biologia, biofizyka, medycyna), jak również antropologia, socjologia, psychologia, estetyka.

 

Kosmetologia zajmuje się zakresem interwencyjnym, co oznacza, że w trakcie kuracji stosuje przede wszystkim metody nieinwazyjne – rehabilitację, dietetykę, zabiegi pielęgnacyjne, kosmetyki i wiele innych.

 

Dlaczego warto studiować kosmetologię?

 

Osoby, którym wizaż, stylizacja, zdrowy styl życia nie są obce, chcące rozwijać się w tych kierunkach oraz związać się z tymi dziedzinami zawodowo, powinny wziąć pod uwagę studia kosmetologiczne.

 

Kierunek z pewnością poszerzy Twoją wiedzę na temat anatomii człowieka i jego skóry – jej pielęgnacji, zdrowia, a także problemów, z którymi musi się borykać. W trakcie zajęć nauczysz się właściwie odczytywać składy kosmetyków, poznasz dokuczające człowiekowi choroby cywilizacyjne, zgłębisz działania naszego organizmu, nauczysz się wykonywać różnego typu zabiegi lecznicze, pielęgnacyjne, upiększające.

 

Prócz solidnego wykształcenia warto zwrócić uwagę na fakt, że branża kosmetologiczna rozwija się bardzo prężnie. Przecież coraz więcej osób korzysta z usług specjalistów z tej dziedziny. Oznacza to, że absolwenci mogą liczyć na dynamiczną karierę i dobrze płatną pracę. Wielu kosmetologów decyduje się na otworzenie własnego salonu kosmetycznego, zwłaszcza że już w trakcie studiów poznają nowoczesne zabiegi na twarz, ciało, paznokcie i włosy, a także uczą się obsługiwać profesjonalny sprzęt.

 

Czym zajmuje się kosmetolog?

 

Obowiązki kosmetologa są bardzo obszerne. Najczęściej wykonuje on zabiegi pielęgnacyjne, rewitalizujące, regenerujące, liftingujące i tym podobne. Specjaliści leczą:

 

  • zmiany barwnikowe skóry,
  • zmiany w strukturze włosa,
  • zmiany w obrębie paznokci,
  • mechaniczne uszkodzenia skóry,
  • choroby łojotokowe skóry,
  • zaburzenia wydzielania potu.

 

Wśród wielu zainteresowań kosmetologów wymienić warto:

 

  • upiększanie skóry,
  • analizę składu kosmetyków oraz weryfikowanie ich wpływu na różnego rodzaju typy skóry,
  • niwelowanie defektów i zmian skórnych oraz korygowanie wad wyglądu zewnętrznego,
  • opóźnianie oznak procesu starzenia,
  • wpływ promieniowania UV na skórę.

 

Gdzie można pracować po kosmetologii?

 

Ukończenie kierunku kosmetologia daje bardzo wiele możliwości. Absolwenci zatrudniani są w przemyśle kosmetycznym, salonach kosmetycznych, SPA, gabinetach dermatologicznych, w technologii i produkcji kosmetycznej, nanotechnologii, wizażu, stylizacji czy fryzjerstwie. Oczywiście wszystko uzależnione jest od specjalizacji, która rozwija predyspozycje i umożliwia ukierunkowanie się w tak obszernej dziedzinie.

Partnerzy studiów

Logo Bielenda Professional, partnera biznesowego WSKINOZ
beauty-check-partnera-wskinoz.svg
med-beauty-logo-partnera-wskinoz.svg
Logo OPI partnera studiów WSKINOZ
Logo HERLA partnera studiów WSKINOZ
Logo ITP partnera studiów WSKINOZ
Logo NIOXIN partner stadiów WSKINOZ
Logo BTL partner stadiów WSKINOZ
Logo APIS partner stadiów WSKINOZ
Logo INGLOT, partnera biznesowego WSKINOZ
Plany zajęć