co_zdawac_na_maturze_kosmetologia.webp

Co trzeba zdawać na kosmetologię?

 

Wielu absolwentów szkół średnich martwi się, że wyniki matur okażą się niewystarczające, aby dostać się na wymarzone studia. Nim poddasz się panice, warto zweryfikować wymagania maturalne, które różnią się na poszczególnych uczelniach publicznych i prywatnych, a przedmiotowo są dostosowywane do kierunku, w którym chcesz się kształcić. Jak dostać się na studia kosmetologiczne? Jaka matura? Czy są inne wymagania? Przekonaj się!

 

Kosmetologia – co zdawać na maturze?

 

W zależności od uczelni oraz trybu kształcenia inaczej prezentują się wymagania na kierunku kosmetologia. Przedmioty maturalne wymieniane najczęściej w ustaleniach rekrutacyjnych to oczywiście biologia i chemia, często też fizyka i matematyka. Są to przedmioty niezwykle istotne dla dalszej edukacji na kosmetologii. Dlaczego? Ponieważ wiedza z nich pojawia się (i z pewnością przydaje) na poszczególnych etapach kształcenia, tj. w trakcie realizowanie różnego typu przedmiotów, np. chemii kosmetycznej.

 

Czy brak rozszerzonych przedmiotów (chociażby chemii czy matematyki) na świadectwie maturalnym dyskwalifikuje Cię automatycznie w procesie rekrutacyjnym? To zależy. W Wyższej Szkole Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu zasada jest prosta – musisz zdać maturę podstawową, aby w ogóle zacząć myśleć o kosmetologii. Brakuje Ci rozszerzeń lub nie zdawałaś/eś wymienionych przedmiotów? Nic nie szkodzi!

 

Kosmetologia – jak się dostać na studia?

 

W przypadku WSKINOZ łatwo sprecyzować wymagania obowiązujące na kierunku kosmetologia. Jakie przedmioty na maturze? To już wiemy! Musisz zdać maturę podstawową, aby dostać się do naszej szkoły. Biologia czy chemia nie zaszkodzą, ale ich brak nie sprawi, że nie uwzględnimy Cię na liście studentów. Należy pamiętać, że uczelnie prywatne rządzą się nieco innymi prawami, dlatego każdy z maturą czy już ukończonymi studiami może spróbować swoich sił na studiach kosmetologicznych.

 

Wśród wymaganych dokumentów ważne są aktualne badania lekarskie. Kosmetologia to kierunek związany z dermatologią i naukami o zdrowiu, dlatego możliwość kształcenia w tym zakresie, a następnie wykonywania zawodu musi być potwierdzona przez lekarza.

 

Sprawdź, jakie dokumenty są wymagane w rekrutacji na studiach licencjackich, magisterskich czy nawet podyplomowych!

 

Czy kosmetologia to trudny kierunek?

 

Jak to mówią: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. My śmiało uważamy, że to najprzyjemniejsze studia na świecie! Nie oznacza to oczywiście, że się na nich nie uczymy, a w trakcie zajęć wykonujemy jedynie paznokcie czy makijaż – chociaż, jeżeli ktoś nie jest ignorantem, doskonale wie, że te czynności to niełatwa sztuka!

 

Czy kosmetologia jest trudna? Niektóre elementy na pewno nie należą do najłatwiejszych. Musimy pamiętać, że wykwalifikowany kosmetolog posiada obszerną wiedzę z dziedziny przewodniej, ale także wiedzę okołomedyczną. Studenci muszą nabyć kompetencje związane m.in. z prawidłową pielęgnacją włosów i skóry, opanować sztukę makijażu, zgłębić technologię paznokci, a także nauczyć się obsługiwać sprzęt kosmetologiczny. W trakcie kształcenia wybierają jedną ze specjalizacji, która umożliwia stanie się profesjonalistą w zakresie laseroterapii, SPA&Wellness, makijażu permanentnego, podologii, trychologii, wizażu i stylizacji i wielu innych.

 

Kosmetologia wymaga cierpliwości i precyzji, a także nieustającego zgłębiania wiedzy, ponieważ nauka ta rozwija się bardzo prężnie. Jest to jednak walka warta poświęceń, zwłaszcza gdy wiąże się z Twoimi pasjami.

 

P.S. Koniecznie sprawdź, czym różni się kosmetolog od kosmetyczki, jakie ma uprawnienia i jaką wiedzę nabywa.

Partnerzy studiów

Logo Bielenda Professional, partnera biznesowego WSKINOZ
beauty-check-partnera-wskinoz.svg
med-beauty-logo-partnera-wskinoz.svg
Logo OPI partnera studiów WSKINOZ
Logo HERLA partnera studiów WSKINOZ
Logo ITP partnera studiów WSKINOZ
Logo NIOXIN partner stadiów WSKINOZ
Logo BTL partner stadiów WSKINOZ
Logo APIS partner stadiów WSKINOZ
Logo INGLOT, partnera biznesowego WSKINOZ
Plany zajęć